ubdokulu

Bize Katıl

Yenilikçi Değerlendirme İçin Bakış Açısı Kazan

UbD 2

Modülü

UbD 2 Modülüne Genel Bakış

Bu modülde, Aşama 2’de bulunan ölçme ve değerlendirme felsefesiyle tanışacaksınız.

UbD’nin ölçme değerlendirme bileşenlerinden Performans Görevi ve Diğer Kanıtlar aşamalarını örneklerle inceleyeceksiniz.

UbD 2 Modülündeki Videolar

Aşama 2’deki ölçme değerlendirme felsefesini ve araçlarını öğreneceksiniz.

UbD 2’nin ilk videosunda, UbD’nin değerlendirmeyle ilgili felsefesini keşfedeceğiz ve tasarımcı rolü dışında öğretmene verilen rolleri inceleyeceğiz.
UbD 2’nin ikinci videosunda, otantik görevlerin ne olduğunu keşfedeceğiz ve performans görevlerinin doğasını inceleyeceğiz
UbD 2’nin üçüncü videosunda, anlayan öğrencinin içinde bulunacağı farklı durumları keşfedeceğiz ve anlamaya yönelik değerlendirmede somut örnekleri inceleyeceğiz.
UbD 2’nin dördüncü videosunda, anlamanın altı yüzünün hedef ve etkinliklerde nasıl ortaya çıktığını inceleyeceğiz. Bu videoda sekiz örnek bulunuyor. Bu örneklerin her biri için kendinizi deneme şansınız olacak.
UbD 2’nin beşinci videosunda, UbD’de anlamaya odaklanan performans görevlerini keşfedeceğiz ve bir örnek üzerinden nasıl tasarlanacağını inceleyeceğiz.
UbD 2’nin altıncı videosunda, UbD’de bir performans görevinin nasıl yazılacağını keşfedeceğiz.
UbD 2’nin yedinci videosunda, UbD’deki diğer kanıtları ve onların doğasını keşfedeceğiz, performans görevlerinden farkını inceleyeceğiz.
UbD 2’nin sekizinci videosunda, UbD’de 1. Aşama ve 2. Aşamayı bağlayan bir mekanizmayı keşfedeceğiz ve performans görevleri ve diğer kanıtlar için yazılacak kriterlerin yapısını inceleyeceğiz.

Etkileşimli İçeriği Dene

Demo hesap İste

PlayPosit’teki videolara başlamadan üç soruyla kendini test et. Videoları izledikçe karşına çıkan etkinlikleri tamamla. Dene ve pratik yap. Video sonundaki üç soruya tekrar cevap ver ve öğrenme düzeyini karşılaştırarak ölç.  

UbD Video Demo

Dört videodan oluşan demo sınıfına bir hafta erişim

Sayılarla Giriş Modülü

online
0

etkileşimli video

conference
0

dakika izleme

online-support
0

değerlendirme sorusu

computer
0

etkileşimli etkinlik

online-video
0

’dan fazla örnek